PRŮVODCE PRODUKTY

Bez názvu-6

 

Profesionální kosmetika může být dvousečnou zbraní. Tak, jak může pomoci a problém vyřešit, může v případě nevhodné volby i ublížit. Tento průvodce produkty Tecna vám pomůže správně zvolit základní produkty péče o vlasy. 

Aktuální situace nám neumožňuje poskytovat osobní poradenství, které je pro správnou volbu produktů nejlepší, což nevadí. V nabídce máme několik poměrně univerzálních produktů, které vyhovují širokému spektru zákazníků. Právě o nich se v tomto průvodci zmíníme. 

Můžete se stát, že vámi vyhlédnutý produkt zde nenaleznete. V takovém případě doporučujeme využít on-line poradnu (vpravo dole) a poptat se na (ne)vhodnost produktu pro vaše potřeby. 

Na závěr úvodu jedno důležité pravidlo. V případě kosmetiky Tecna není důležité respektovat jednotlivé produktové řady (a zpravidla to ani nedoporučujeme). Nebojte se namíchat si koktejl produktů z různých řad. Jsou vzájemně kompatibilní a skvěle se doplňují! 


 

tři základní pilíře péče o vlasy

Tím se rozumí šampon, regenerace (tedy balzám, treatment, kondicionér, maska ...) a tepelná ochrana. Jedná se o naprosté minimum, které by doma měla mít každá žena toužící po krásných a zdravých vlasech. 

1. Šampon

Správná volba šamponu je naprosto rozhodující. Má poměrně velký vliv na frekvenci mytí (avšak tu ovlivňuje řada dalších faktor), potřeba často mýt vlasy z důvodu nadměrného maštění vlasů nemusí být vždy způsobena nevhodnou volbou šamponu, nýbrž bývá důsledkem špatné péče (nakládání) s vlasy. 

Šampon má za úkol umýt pokožku hlavy. Mytí vlasů je až na druhém místě. Správně zvolený šampon dokáže na straně jedné účinně odstranit styling, nečistoty včetně všech možných škodlivých látek, ale na straně druhé nepodráždí pokožku hlavy, resp. nezbaví ji jejího optimálního prostředí. To je velmi důležité. Neboť narušení ideálního prostředí může vést k různým problémům (nadměrné vypadávání vlasů, lupy, svědění, dermatitidy aj.). 

Do začátku proto doporučujeme šampony z řady Teabase. Základem je Tea tree oil, který je oblíbený pro mnohostranné využití. V tomto případě je důležitý jeho desinfekční účinek. Pro zjednodušení, při volbě šamponu doporučujeme se řídit zejména frekvenci mytí:TECNA721C-CLARIFYING-SHAMPOO-250ML

 • Clarifying shampoo (250 ml, 608 Kč)
  Silně čistící šampon vhodný pro méně časté použití (mytí jednou za 4 a více dní). 

 • Herbal care shampoo (250 ml, 608 Kč)
  Šampon obohacený o řadu bylinek, které působí blahodárně na pokožku hlavy. Vhodný v případě výskytu lupů. Ideální pro frekvenci mytí pohybující se mezi 2 až 4 dny. 

 • Energetic shampoo (250 ml, 608 Kč) - nejprodávanější
  Ideální pro stejnou frekvenci mytí jako předchozí šampon. Podporuje prokrvení pokožky hlavy (citlivější jedinci mohou vnímat chladivý efekt po aplikaci šamponu), což působí pozitivně na rychlejší růst vlasů. 

 • Sensitive shampoo (250 ml, 645 Kč) - novinka 
  Velmi jemný šampon pro časté použití. Ideální pro citlivou či podrážděnou vlasovou pokožku. 

 

2. Regenerace

Po použití šamponu je vždy naprosto nutné použít regeneraci. Jedná se o produkty, které nesou názvy jako balzám, treatment, maska, kondicionér a řadu dalších. Důležitý je obsah, nikoliv název. V případě produktů Tecna se setkáte nejčastěji s pojmem "treatment". Tento krok je pro nejdůležitější pro vlasy, neboť dostávají potřebné látky. Zatímco mytí (šampon), je určený pro pokožku hlavy, regenerace (treatment/balzám) se naopak věnuje primárně vlasům. Při výběru produktu se řiďte primárně mírou poškození vlasů. 

TECNA663A-Hydrating-and-Volumizing-Treatment-200ml

 • Hydrating&Volumizing treatment (200 ml, 736 Kč, produktová řada HYDRACORE)
  Nejprodávanější treatment, který je hluboce hydratační (díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové) a vhodný pro všechny, které trápí suché vlasy (vlasy se lámou, po namočení jsou rychle suché, "šustí"). Výhodou je lehké složení (nezatíží ani jemné vlasy) dodávající objem. Zároveň chrání barvu před nežádoucím vymytím. Ideální i pro přírodní vlasy. 

 • Ultra nourishing treatment (200 ml, 736 Kč, produktová řada HYDRACORE)
  Kombinace proteinu a hydratace (dvou základních složek, které vlasy potřebují). Doporučujeme jej spíše pro ženy s extrémně poškozenými vlasy (například po nešetrném odbarvení či melíru). Nedostatek proteinu se projevuje "rozpadnutím" vlasu, například při namočení se lehkým natažením přetrhne. I zde platí, že treatment chrání barvu před nežádoucím vymytím. Nedoporučujeme kombinovat s jinými proteinovými produkty (typicky přípravky pro poškozené vlasy), neboť hrozí poškození vlasu. 

 • Pro treatment (150 ml, 449 Kč, produktová řada Colour keeper)
  Speciální treatment pro barvené vlasy, které jsou jinak zdravé a bez výrazného nedostatku hydratace či proteinu. Upravuje pH vlasů a prodlužuje sytost barev. 

 • Aromatic conditioner (150 ml, 552 kč, produktová řada Teabase)
  Speciální kondicionér vhodný nejen pro vlasy, ale i pro suchou pokožku hlavy. Jemné složení nezatěžuje vlasy. Má hydratační účinky, v případě aplikace na pokožku hlavy stimuluje prokrvení. Je ideální volbou pro lehce vysušené přírodní vlasy. 

 

3. Tepelná ochrana

Pečující finishing je typ produktů, které lze považovat za finální tečku. V první řadě by měli fungovat jako tepelná ochrana (při fénování). Sekundární funkce se liší dle konkrétního produktu. Některý vlas uhlazuje, jiný hydratuje. 

Není teplo jako teplo! Pokud si vlasy žehlíte (či kulmujete), je vždy důležité zjistit, do jaké teploty poskytuje přípravek ochranu. Některé produkty jsou vhodné pouze jako ochrana před fénováním, zatímco jiné vlas chrání až do vysokých teplot a jsou vhodné i pro žehlení.  Pro tyto účely jsou nejvhodnější stylingové produkty z řady SPA: TECNA454D-HAIR-LOVER-100ML

 • Elisir of life (100 ml, 799 Kč) 
  Multifunkční olejíček s arganovým olejem. Má mnoho způsobu využití, aplikace je možná do mokrých i suchých vlasů. Funguje i jako ochrana při žehlení. Při dlouhodobé aplikaci snižuje riziko třepení konečků. Vysoce koncentrovaný produkt, balení (v případě dlouhých vlasů) vydrží přes rok. 

 • Hair lover (100 ml, 534 Kč) - nejoblíbenější
  Hydratační mléko. Spojuje ochranu při foukání s hydratací vlasů. Ideální pro velmi vysušené vlasy a konečky. Aplikace je možná na mokré i suché vlasy. Krásně se vsaje a vlasy nezanechá zatížené. Není vhodný jako ochrana při žehlení. 

 • Sensual shine (75 ml, 645 Kč) - ochrana při žehlení
  Olej ve spreji, který chrání vlasy při žehlení, pomáhá je vyrovnat a krásně je provoní. Doporučujeme kombinovat s Hair lover pro maximální efekt. Při aplikaci nadměrného množství může vlasy zatížit. 

 


Volbou výše uvedených produktů chybu neuděláte. Přidáte-li k tomu i správnou péči (ve smyslu souboru činností jako správná metoda mytí, fénování, rozčesávání ...), odměna ve formě krásných a zdravých vlasů vás nemine. 

Pokud budete chtít vlasům přilepšit a rozmazlovat je, zvažte nákup i Mineral base, našeho tekutého zázraku, který doporučujeme všem s velmi poškozenými vlasy. Aplikuje se po šamponu (před regenerací) cca jednou za týden až dva. Vlasy vyplní, díky tomu působí silněji a v konečném výsledku i hustěji.  

V případě, že vlasovou pokožku trápíte různými stylingy (tužidlo, suchý šampon), či jste dlouho nepodstoupili hloubkovou očistu vlasové pokožky, doporučujeme Detoxifying complex. Používá se před šamponem, čistí pokožku hlavy a podporuje obnovu přirozeného prostředí. 

Plánujete zakoupit více produktů? Podívejte se na zvýhodněné balíčky, nejvýhodnější způsob nákupu více produktů. Chcete se nejprve s Tecnou seznámit? Pak se porozhlédněte v sekci, kde naleznete speciální nabídku pro nové klienty

Pokud by vám nevyhovovala ani jedna z akčních nabídek, můžete využít slevový kód "PRUVODCE10".
Sleva platí pouze na výše uvedené produkty (šampony, regenerace, ochrana) do odvolání. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.